Týden a čtenářské blogy


Stejně jako např. iDnes, tak i Týden svým čtenářům umožňuje založit si vlastní blog a publikovat tak svoje články a zveřejňovat tak své názory k různým tématům. Blog si čtenáři Týdne mohou založit zároveň s registrací do diskusí a úvodní stránku blogů najdeme pod odkazem blog.tyden.cz.

Celá stránka se nazývá Blogosféra a i když není tak známá a populární jako jsou třeba blogy na iDnesu, tak i zde se dají najít zajímavé články od známých autorů. Mezi nejoblíbenější blogery, kteří sem přispívají svými články, patří např. Radek John, Lukáš Kovanda nebo Jaromír Slomek.
Na úvodní stránce Blogosféry pak vidíme přehledný výpis nejnovějších článků, které čtenáři magazínu Týden doporučují – u každého z nich je zároveň jméno autora, počet komentářů, kolikrát už byl článek přečten a jaké je jeho oblíbenost. Na levé straně je pak menu, ze kterého si můžeme vybrat výpis článků podle jejich tématu (např. politika, hudba, sport, filmy, zdraví nebo peníze, nejčtenější blogy, nejoblíbenější blogy a odkaz na seznam všech zaregistrovaných blogerů.


Týden a jeho největší konkurence

Časopis Týden ale není zdaleka jediným týdeníkem, který se zaměřuje na zpravodajství a publicistiku. Na novinových stáncích si můžeme koupit i několik dalších zajímavých magazínů.

Které z nich patří k těm nejlepším a nejoblíbenějším u čtenářů? Reflex – jeden z nejznámějších a nejoblíbenějších českých týdeníků vychází už od roku 1990. Reflex se věnuje mnoha různých tématům, kromě politiky také kultuře, publicistice, společenskému dění, sportu atd. Jednou z nejzajímavějších věcí na tomto časopise je komiks Zelený Raoul, který připravuje známý kreslíř Štěpán Mareš. Zelený Raoul je velmi vtipný a originální komiks, který vyšel i v knižním vydání a patří mezi absolutní špičku mezi českými komiksy. Časopis Reflex samozřejmě nechybí ani na internetu – jeho stránky nalezneme na adrese www.reflex.cz a můžeme si zde přečíst spoustu zajímavých článků a komentářů z různých oblastí. Pro Reflex píše mnoho známých autorů, mezi ty nejznámější patří např. Jiří X. Doležal, Viliam Buchert, Jan Jandourek nebo Pavel Šafr. Reflex má svoje profily i na sociálních sítích, konkrétně na Facebooku a na Twitteru. K dispozici je i verze časopisu pro mobilní telefony a tablety. Vydavatelem Reflexu je společnost Czech news center (bývalý Ringier), která kromě něj vydává i celou řadu dalších časopisů a novin, mimo jiné deníky Blesk, Aha nebo Sport nebo časopisy Auto tip a Svět motorů.
Instinkt – společenský týdeník, který – stejně jako Týden – vydává společnost Empresa media. Instinkt vychází pravidelně každý čtvrtek a obsahuje mnoho zajímavého čtení, rozhovorů, reportáží atd. Na internetové stránky časopisu Instinkt se můžeme podívat pod odkazem instinkt.tyden.cz a magazín má svůj profil také na Facebooku.
Respekt – významný český týdeník pro náročnější čtenáře, který se zaměřuje na komentáře a názory k aktuálnímu dění. Zabývá se zejména politikou, ekonomikou a společností a vychází už od roku 1989. Týdeník Respekt patří mezi uznávaní časopisy a to jak laickou, tak odbornou veřejností – několikrát zvítězil v anketě Časopis roku a jeho redaktoři získali také řadu dalších ocenění. Vydavatelem Respektu je nakladatelství Economia a.s. a šéfredaktorem je od roku 2009 Erik Tabery.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!